Menu:

Adres:

APARTAMENT GRONIK mini
STRZELCóW PODHALAńSKICH 2/4
34-511 ZAKOPANE-GRONIK
tel.
tel. +48.601588181
e-mail: zakopaneapartamenty@gmail.comLinki

APARTAMENT GRONIK mini - ZAKOPANE-GRONIK


Poznajemy Zakopane

Zakopane to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w polskich górach. Chyba każdy miał okazję przynajmniej raz być w Zakopanem, podziwiać jego piękne krajobrazy oraz korzystać z przygotowanych specjalnie dla turystów atrakcji. Jeśli należysz do grona nielicznych, którzy nie mieli jeszcze szczęścia odwiedzić serca polskich Tatr uczyń to jak najszybciej. Rozpoczynające się wakacje są do tego świetną okazją – sprawdź hotele w zakopanem rezerwuj pokój i przyjeżdżaj!
Poznawanie Zakopanego najlepiej rozpocząć od jego najbardziej charakterystycznych miejsc – pierwszym celem powinny być więc Krupówki, które są głównym deptakiem całego miasta. Przemierzając je do końca dochodzimy pod Gubałówkę, na którą możemy wejść albo wjechać kolejką. Na górze czekają na nas restauracje, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego oraz kolejne kramy pełne lokalnych wyrobów.
Kiedy zejdziemy z Gubałówki warto byłoby odwiedzić najstarszą część zakopanego, a mianowicie ulicę Kościeliska, która traktowana jest jako Zakopiańska Starówka. To tutaj znajdziemy powstałe na początku osiemnastego wieku budynki, między innymi stary, zabytkowy kościółek.
Po spacerze przez miasto warto wybrać się na górskie szlaki, wzdłuż których ciągną się wykonane w tradycyjnym stylu i czekające na gości oraz podróżnych Schroniska w zakopanem Dwa główne szczyty, na które trzeba wejść to Giewont oraz Rysy – trasa jest prosta dostosowana zarówno do początkujących jak i zaawansowanych turystów. Można zrezygnować z czysto górskiej wspinaczki i wybrać się nad morskie oko – trasa jest długa jednak malownicza.